
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 13 mm |
| Width | 13 mm |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 144 |
| Height | 1.7 mm |
| Radiation Hardening | No |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Contact Plating | Copper, Silver, Tin |
| Frequency | 120 MHz |
| Core Architecture(core/core processor) | ARM |
| Interface | CAN, EBI/EMI, Ethernet, I²C, I²S, IrDA, SD, SPI, UART, USART, USB |
| Memory Size | 1 Mb |
| Memory Type | FLASH |
| Number of I/Os | 100 |
| Oscillator Type | Internal |
| Peripherals | DMA, LVD, POR, PWM, WDT |
| Max Supply Voltage | 3.6 V |
| Min Supply Voltage | 1.71 V |
| Number of ADC Channels | 2 |
| Max Frequency | 120 MHz |
| RAM Size | 256 kB |
| Data Bus Width | 32 bit |
| Number of PWM Channels | 10 |
| Number of Programmable I/O | 100 |
| Number of SPI Channels | 3 |
| Number of Timers/Counters | 6 |
| Number of I2C Channels | 3 |
| Number of UART Channels | 6 |
| Number of Ethernet Channels | 1 |
| Number of USB Channels | 1 |
| Max Clock Frequency | 120 MHz |
| ADC Resolution | 2 x 16 bit |
| Operating Supply Voltage | 1.71 V to 3.6 V |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Tray |
Stock: 734
Distributors
pcbx
Unit Price$11.29619
Ext.Price$11.29619
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $11.29619 | $11.29619 |
| 10 | $7.33444 | $73.34440 |
| 25 | $7.20962 | $180.24050 |
| 50 | $7.20789 | $360.39450 |
| 100 | $7.20616 | $720.61600 |
| 300 | $7.20443 | $2161.32900 |
| 500 | $7.20278 | $3601.39000 |
